צברת כחצי מיליון ש"ח? כך תבחר מנהל השקעות מוצלח

מאיר מור יוסף 16/11/2016
מה אתה עושה עם הכסף שצברת וחסכת לאורך החיים? האם גם אתה מניח לו “לנוח” באפיקי החיסכון הבנקאיים עם ריבית אפסית? האם אתה שוקל כניסה לענף ההשקעות בנדל”ן שתאלץ אותך להיפרד מהכסף הנזיל שלך בתקופת שיא המחירים? האם הכסף שלך מדשדש באחד מבתי ההשקעות הגדולים?
לכל אחת מהאפשרויות לעיל יש יתרונות וחסרונות(מלבד האפשרות האחרונה) ויכולה להתאים לכל אחד ואחת כתלות בכסף, נזילות, מיסים, מצב משפחתי, צרכים, גיל ועוד ,ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו.
במידה והחלטת לבנות תיק השקעות או שכבר יש לך אחד כזה, חשוב לדעת איך לבחור את האלטרנטיבה עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר, לכן נבחן מספר פרמטרים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה בבחירת מנהל ההשקעות שלך:
האם למנהל ההשקעות שלך יש רישיון לניהול השקעות?
חשוב לבחור גוף בעל רשיון לניהול השקעות מטעם הרשות לניירות ערך, כך תדע שבית ההשקעות מפוקח ועומד בתנאי הרגולציה, פועל במסגרת החוק ומוכר על ידי הבנקים.
היכן הכסף שלך מנוהל? בחשבון הבנק שלך או מחוץ לבנק בחשבון אחר?
כל גוף בעל רישיון לניהול השקעות מטעם הרשות מנהל את כספך אך ורק בחשבון
הבנק שלך ולא במקום אחר, כך אתה יכול להיות רגוע תמיד שהכסף בשליטתך.
כל אלטרנטיבה אחרת היא ברמת סיכון גבוהה ולא תמיד מומלצת.
לפרטים נוספים צור קשר
איך מתנהל תיק ההשקעות שלך ? דינמי או פסיבי?
האם אתה מצפה לתיק השקעות פסיבי? ייתכן שאתה כלל לא צריך מנהל השקעות אלא יכול להשקיע במספר מוצרים עוקבים בשיטת "שגר ושכח".
האם אתה מצפה לתיק השקעות דינמי, המנצל הזדמנויות השקעה ומנוהל בצורה אקטיבית ? במקרה זה צריך להבין מהו אופיו של מנהל ההשקעות וצורת עבודתו ולבחור גוף המנהל תיק השקעות בצורה דינאמית ולא על ידי אוסף של תעודות סל וקרנות נאמנות אשר במקרה הטוב מקבל יחס של מנהל ההשקעות/יועץ ההשקעות פעם ברבעון או כאשר אתה מתקשר לבדוק למה זה לא זז?
מהו ניסיונו של מנהל/יועץ ההשקעות? והכוונה היא לא הוותק של בית ההשקעות או הבנק
מהו הניסיון של מנהל ההשקעות שלך? כמה שנות וותק? המון גופים גדולים וותיקים מחזיקים מנהלי השקעות עם ניסיון מועט בשל עלויות נמוכות, דבר הפוגע בניהול התיק שלך. תבדקו תמיד מי מנהל לכם בפועל את תיק ההשקעות, מה הניסיון והוותק שלו. בגופים הגדולים יש מחלקות מאקרו ואנליזה, אבל הם לא מנהלים את התיק שלך, לא מכירים אותך ואת רמות הסיכון שלך ולכן פחות רלוונטיים לתיק ההשקעות שלך.
האם לבית ההשקעות שלך יש ניגודי עניינים?
מרבית בתי ההשקעות בארץ בעלי ניגוד עניינים כזה או אחר. יש להבין מהם ניגודי העניינים של בית ההשקעות, לאילו מוצרים או גופים יש לו זיקה ועד כמה זה יכול להשפיע על תיק ההשקעות שלך. אם יש לך ספק ,פנה לגוף ללא ניגוד עניינים. כך, רק תיק ההשקעות שלך יהיה לנגד עיניו ולא שום עניין  אחר היכול להפריע או לפגום בניהול התיק.
גם לבנק שלך יש ניגודי עניינים בנושא עמלות מסחר ועמלות הפצה בקרנות נאמנות וזיקה לבתי השקעות שונים.
עמלות
לבתי ההשקעות יש מספר מקורות הכנסה מניהול התיק שלך כגון: דמי ניהול, החזר עמלות והכנסות ממוצרים עם זיקה לחברה, דוגמת קרנות נאמנות או תעודות סל. יש להבין מהם מקורות ההכנסה של מנהל ההשקעות שלך. לא תמיד מנהל ההשקעות עם דמי הניהול הזולים ביותר הוא "הזול" ביותר וכמובן לא הטוב ביותר.
במידה והנך מעוניין בייעוץ בבחירת אפיקי השקעה צור קשר

Success! Message received.

Success! Message received.