מה זה מסלול ספ500 ולמה כל אחד מאיתנו חייב אותו בתיק ההשקעות?

מסלולי השקעות מחקי מדד S&P500 מניבים תשואות יפות כבר שנים. היציבות והתשואה המרשימה לאורך שנים הופכת אותו למצרך חובה בכל חיסכון לטווח בינוני או ארוך.

הנה כל מה שחשוב לדעת על המדד המוביל בשוק:


שאלה שמעסיקה מנהלי השקעות כל הזמן,איך לבחור השקעות עם תשואה מצוינת לאורך זמן?  מרביתם מנסים להרכיב תיק השקעות המורכב ממניות, אגח, סחורות מכיוון שנתוני העבר אינם יכולים לחזות את העתיד אנו חייבים לשלב מנגנון השקעה פאסיבי ואין יותר טוב מאשר מדד ה S&P500 . זוהי השקעה פאסיבית שלא תלויה במנהל השקעות כזה או אחר. 


מה זה מסלול S&P500 ולמה דווקא זה המדד המנצח?

S&P500 מכיל את 500 המניות הגדולות והחזקות ביותר בארה"ב, המדד המוביל בעולם, המדד הנפוץ בעולם שהניב ב 20 שנה האחרונות תשואה ממוצעת של כ 10% לשנה.


ה – S&P500 כשלעצמו הוא מדד מנצח בגלל הצורה בה הוא נבנה:

  1. הוא כולל את כל החברות המובילות בשוק, ביחס לגודלן. זה אומר ביזור סיכונים על פני סקטורים שונים בכלכלה האמריקאית, כך שגם אם סקטור אחד בירידה, אז סקטורים אחרים לא מושפעים ממנו וממשיכים לצמוח.

  2. המדד כולל 500 חברות, כך שגם אם חברה אחת פתאום בהפסדים, יש עוד 499 חברות אחרות שמפצות על זה.•

  3. חברות שמפסיקות לצמוח ויורדות מתחת לדירוג של המדד, יוצאות ממנו אוטומטית אחרי תקופה מסוימת. המדד כל הזמן מתאזן על מנת למצוא את החברות הכי טובות בשוק, ולהסיר את החברות שהחלו לדשדש.

ההשקעה במדד זה מכוונת למשקיעים לטווח הבינוני/הארוך מהסיבה שהוא 100% מניות ויש שנים שיכולים להיות בהם הפסדים. בהשקעות לטווח קצר רצוי לא לקחת יותר מדי סיכונים אם בכלל.
השילוב בין ניהול פאסיבי (השקעה במדד)לניהול אקטיבי על ידי בית השקעות מוביל בתחום הוא השילוב המנצח.


איך ניתן להשקיע במדד S&P500?


ניתן להצטרף למסלולים מחקי המדד בקופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות חסכון, קופות גמל להשקעה, פנסיה וכמובן בצורה ישירה על ידי קרנות סל/מחקות. ניתן להשקיע במדד ולשלב אותו בכל אחד מהמוצרים באחוזים רצויים לפי רמות הסיכון של כל אחד ואחת.