החורף הזה הולך להיות חם מאד

מגפת הקורונה שפרצה לחיינו לפני כמעט שנתיים והפכה את השגרה שהכרנו לזיכרון רחוק, גרמה לעליה בשיעורי האבטלה, בידודים וסגרים שהשפיעו על כל הרגלי הצריכה שלנו, בנוסף המון עסקים נסגרו או צמצמו כח אדם, אלו שלא יכלו לעמוד בתקנים החדשים נסגרו וכך נוצרו להם משברים רבים, בריאותי, פיננסי, משבר שרשרת האספקה, משבר האנרגיה, רגולציות שונות שצמחו בסין ומתיחות שהולכת וגוברת בין סין וטיוואן.
אלו משפיעים משמעותית על עלית המחירים ומתיחות בין מדינות ויכולים לגרום למשבר עמוק יותר שיוביל למשבר אף בשווקים הפיננסים.


משבר שרשרת האספקה


בתחילתו של נגיף הקורונה, סגירת העסקים, צמצום העובדים ובעיקר צווארון כחול, קצבאות שחולקו, סגרים, סגירת שערי מדינות, שיבשו את שיווי המשקל העדין שהיה המון שנים בין הביקוש להיצע. בנוסף כמות המשלוחים העצומה של מסיכות, כפפות, חומרי גלם וציוד שמשמש לעבודה מרחוק בשילוב סגירת המדינות השונות שיבשו את היקפי הטיסות ונתיבי המכולות, מרבית המכולות המלאות שיצאו מסין לא חזרו או חזרו ריקות.
כל אלו גרמו לבעיות בשרשרת האספקה בים וביבשה, למחסור במכולות, בעיות כח אדם בנמלים, מחסור במוליכים למחצה שמחמירה אף  היא הבעיות באספקה של כלל המוצרים התלויים בהם כמו מכשירי חשמל ותעשית הרכב. עלות התובלה שהרקיעה שחקים ואיתה עלית המחירים במרבית המוצרים לכלל התעשיות שהחלה ותלך ותגדל. אנליסטים טוענים שמשבר זה יימשך גם לתוך שנת 2022 כך שיש למה לצפות...


משבר האנרגיה


מחיר הנפט עלה קרוב ל 400% מאז השפל שהיה בתחילת משבר הקורונה. הצמצום החד בצריכה ומנגד ההתאוששות המהירה בכלכלה שגרמה לצריכה משמעותית, בעיות במלאי הנפט, בעיות הובלה, תחזיות שגויות ותקלות רבות אחרות גרמו לשיבושים בצריכה, סגירת בארות נפט וכמובן עלית מחירים משמעותית.
בנוסף, סין נמצאת בעיצומו של משבר אנרגיה שהתחיל מהחלטה של הממשלה לא לייבא פחם מאוסטרליה שגרם למחסור בפחם וגז טבעי, אלו הובילו לסגירת מפעלים והפסקות חשמל יזומות שגם הן לא עוזרות להאטת עליות המחירים החדות ולשיבושים בייצור.
בקיצור פצצת אנרגיה...


משבר טיוואן סין
טיוואן חוששת מפלישה סינית, מעל 100 מטוסי קרב חלפו השבוע ליד האי וגרמו למתיחות שלא נצפתה כבר 40 שנה.
הנשיא ביידן אמר באוגוסט השנה כי לארה"ב מחויבות להגנת טאיוואן ומנגד אמר נשיא סין לאחר מכן כי "האיחוד עם טיוואן יתקיים בוודאות ובקרוב" כך שהמתיחות צפויה להמשך בזמן  הקרוב.

רגולציות בסין

מאז תחילת הקורונה פורסמו בסין רגולציות שנועדו להגביל את פעילות החברות הפרטיות בסין ולשמר את הכוח בידי הממשל הסיני. רגולציות אלו גרמו להפסדים וירידות חדות בשווקים בסין והשפיעו על מגוון חברות גדולות והשקעות בסין ובעולם.


משברים אלו בזמן שהשווקים בשיאם יכולים להתפתח בקלות למשבר עמוק שיגרור אחריו ירידות שערים חדות, מה שהופך את 2022 לאתגרית במיוחד. לכן תוכנית פיננסית, בדיקת תיק הנכסים הפיננסים שלכם, התאמות לצרכים שלכם, בדיקת רמות סיכון ופיזור איכותי בין שוק ההון לאלטרנטיבי הם צעדים הכרחיים, ובנקודת זמן זו בפרט.


אם הגעתם עד כאן כנראה שזה מענין אתכם ואתם מבינים שיש צורך לעשות שינוי לכן אתם יכולים לדבר איתי על תוכנית ליווי אישית לבניית תוכנית השקעות.


 בנוסף בקרוב תפתח סדנה ייחודית.


סדנה לבניית תיק השקעות ונכסים פיננסים ב 10 ימים
המטרה

  • בניית תוכנית השקעות מנצחת

  • הכנסה נוספת ובטחון כלכלי

  • הגדלת ההון האישי

 

כל מי שמעונין לקבל פרטים שילחץ על הקישור למטה